Kategorie

Szafka hydrantowa i inne przydatne elementy ppoż.

W ofercie mamy posiadamy szeroki wybór szafek na gaśnice zarówno z PCV jak i metalowych. Plastikowe szafki na gaśnice mają głównie zastosowanie jako wyposażenie ADR do przewożenia gaśnic ale również stosowane są na stacjach paliw. Szafki te mogą posiadać okienka oraz różny sposób mocowania gaśnic (od jednego do dwóch zaczepów), możliwość założenia plomby.

Szafka hydrantowa – element wyposażenia ppoż.

Wyposażenie ppoż. jest niezbędne w każdym budynku, a jego rodzaj jest określony przepisami i uzależniony od typu obiektu. Jednym z jego stałych elementów jest hydrant wewnętrzny odpowiedniego typu, uzupełniony o wąż strażacki, bęben hydrantowy, prądnicę z zaworem zamykającym i ręczny zawór odcinający. Miejscem przechowywania tych elementów wyposażenia jest szafka hydrantowa. Umieszczenie w niej armatury ppoż. ma dwa cele. Pierwszy to zapewnienie dostępu do kompletnego asortymentu zawsze wtedy, gdy jest on potrzebny. Drugi, to ochrona hydrantu przed uszkodzeniem oraz ewentualną kradzieżą osprzętu.

Każde z tych zadań sprawia, że szafka hydrantowa powinna spełniać określone wymagania. Jest ona dostępna w dwóch wariantach – zawieszanym oraz wnękowym. Powinna mieć odpowiednią wytrzymałość, wymiary dostosowane do przechowywanego wyposażenia, estetyczny wygląd i przepisowe oznakowanie, a także zamek. Szafka hydrantowa może też być wyposażona w miejsce na gaśnicę.

Przydatne elementy ppoż.

Szafki hydrantowe to nie jedyne wyposażenie pomocnicze przydatne przy organizacji ochrony ppoż. W ofercie mamy też szeroki wybór szafek na gaśnice, zarówno z PCV, jak i metalowych. Plastikowe szafki na gaśnice mają głównie zastosowanie jako wyposażenie ADR do przewożenia gaśnic, ale są również stosowane na stacjach paliw. Szafki te mogą być wyposażone okienka oraz różny sposób mocowania gaśnic (od jednego do dwóch zaczepów). Często istnieje też możliwość założenia plomby.

Specyfikacja

Szafki metalowe zabezpieczają gaśnice przed uszkodzeniem oraz kradzieżą. Można w nich przechowywać gaśnice od 2 kg do 12 kg (w standardzie występują w kolorze czerwonym lub białym). Produkty są dostępne różnych wersjach z przeszklonym okienkiem, z okienkiem z plexy oraz z szyby hartowanej. Jeżeli masz uszkodzoną szafkę lub po prostu chcesz ją wymienić na nową to nas możesz kupić szafki hydrantowe DN 25 oraz 52, kasetki na kluczyk ewakuacyjny, szafki ochronne na koc gaśniczy i instrukcję bezpieczeństwa pożarowego oraz zamówić szafki ochronne na węże, agregat proszkowy lub armaturę.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Szafka na klucze
Szybki podgląd

Szafka na klucze

Cena 111,00 zł

Cena netto: 90,24 zł

  • Obecnie brak na stanie
Uniwersalna szafka na...
Szybki podgląd

Uniwersalna szafka na...

Cena 1 500,00 zł

Cena netto: 1 219,51 zł

  • Obecnie brak na stanie
Szafka na koc gaśniczy
Szybki podgląd

Szafka na koc gaśniczy

Cena 100,00 zł

Cena netto: 81,30 zł

  • Obecnie brak na stanie
Pokazano 1-10 z 10 pozycji