SZYBKI KONTAKT: 609 393 147

Kategorie

ProducenciNewsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Szukaj

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie

Kierunek do wyjścia drogi ewakuacyjnej Powiększ do pełnego rozmiaru

Kierunek do wyjścia drogi ewakuacyjnej

Znaki te powinny być umieszczane na wysokości około 150cm od podłogi prostopadle do kierunku ruchu informowanych ludzi.

Więcej szczegółów

10 dostępnych

11,00 zł

Znaki te powinny być umieszczane na wysokości około 150cm od podłogi prostopadle do kierunku ruchu informowanych ludzi.

System oświetlenie i oznakowania dróg ewakuacyjnych polega na odpowiednim dobraniu sposobu oświetlenie drogi ewakuacyjnej z odpowiednim rozmieszczeniem znaków ewakuacyjnych.

W zależności od obiektu w jakim przebiega droga ewakuacyjna, stopnia niebezpieczeństwa, liczby potencjalnych osób przebywających w danym obiekcie, rodzaju obiektu i innych warunków środowiskowych system oświetlenie i oznakowania dróg ewakuacyjnych powinien być dobrany indywidualnie.

Podstawowy system oświetlenie i oznakowania dróg ewakuacyjnych powinien składać się z wysoko umieszczonego oświetlenia ewakuacyjnego oraz wysoko umieszczonych znaków ewakuacyjnych. System ten może być uzupełniony nisko umieszczonym oświetleniem ewakuacyjnym i nisko umieszczonymi znakami ewakuacyjnymi, na przykład w przypadku możliwości dużego zadymienia.

Jeżeli zastosowanie wysoko umieszczonego oświetlenia ewakuacyjnego i wysoko umieszczonych znaków ewakuacyjnych nie jest możliwe, system ten może składać się tylko z nisko umieszczonego oświetlenia ewakuacyjnego i nisko umieszczonych znaków ewakuacyjnych.

Podstawową zasadą rozmieszczania znaków ewakuacyjnych na drodze ewakuacyjnej jest, że z każdego miejsca na drodze ewakuacyjnej, w którym może pojawić się wątpliwość co do kierunku ewakuacji, powinien być widoczny znak ewakuacyjny. Przy rozmieszczaniu znaków ewakuacyjnych należy zwrócić uwagę na ich usytuowanie w stosunku do źródeł światła. Należy dążyć do umieszczania znaków ewakuacyjnych możliwie blisko źródła światła w celu zapewnienia ich dostatecznej luminacji. Wymiary znaków są uzależnione od odległości z jakiej znak ten powinien być dostrzegany przez ewakuujących się ludzi.

W zależności od rodzaju ściany, na której mają być umieszczane znaki ewakuacyjne można stosować:

  • Płytę foto luminescencyjną (np.: ściany o powierzchni chropowatej), do mocowania znaków na płycie stosuje się taśmę dwustronną.

 

! Znaki w formacie 400x200 PCV/S i TD oraz 300x150 PCV/S - tylko na zamówienie !

Sklep PPOŻ hydranty wenętrzne Sprzęt PPOŻ - Hydranty wewnętrzne - Sklep GAS-POŻ-BIS
Płatności obsługuje PayU: PayU