Kierunek do wyjścia drogi ewakuacyjnej

11,00 zł
Brutto

Znaki te powinny być umieszczane na wysokości około 150cm od podłogi prostopadle do kierunku ruchu informowanych ludzi.

Dostępny produkt z innymi opcjami

Znaki te powinny być umieszczane na wysokości około 150cm od podłogi prostopadle do kierunku ruchu informowanych ludzi.

System oświetlenie i oznakowania dróg ewakuacyjnych polega na odpowiednim dobraniu sposobu oświetlenie drogi ewakuacyjnej z odpowiednim rozmieszczeniem znaków ewakuacyjnych.

W zależności od obiektu w jakim przebiega droga ewakuacyjna, stopnia niebezpieczeństwa, liczby potencjalnych osób przebywających w danym obiekcie, rodzaju obiektu i innych warunków środowiskowych system oświetlenie i oznakowania dróg ewakuacyjnych powinien być dobrany indywidualnie.

Podstawowy system oświetlenie i oznakowania dróg ewakuacyjnych powinien składać się z wysoko umieszczonego oświetlenia ewakuacyjnego oraz wysoko umieszczonych znaków ewakuacyjnych. System ten może być uzupełniony nisko umieszczonym oświetleniem ewakuacyjnym i nisko umieszczonymi znakami ewakuacyjnymi, na przykład w przypadku możliwości dużego zadymienia.

Jeżeli zastosowanie wysoko umieszczonego oświetlenia ewakuacyjnego i wysoko umieszczonych znaków ewakuacyjnych nie jest możliwe, system ten może składać się tylko z nisko umieszczonego oświetlenia ewakuacyjnego i nisko umieszczonych znaków ewakuacyjnych.

Podstawową zasadą rozmieszczania znaków ewakuacyjnych na drodze ewakuacyjnej jest, że z każdego miejsca na drodze ewakuacyjnej, w którym może pojawić się wątpliwość co do kierunku ewakuacji, powinien być widoczny znak ewakuacyjny. Przy rozmieszczaniu znaków ewakuacyjnych należy zwrócić uwagę na ich usytuowanie w stosunku do źródeł światła. Należy dążyć do umieszczania znaków ewakuacyjnych możliwie blisko źródła światła w celu zapewnienia ich dostatecznej luminacji. Wymiary znaków są uzależnione od odległości z jakiej znak ten powinien być dostrzegany przez ewakuujących się ludzi.

W zależności od rodzaju ściany, na której mają być umieszczane znaki ewakuacyjne można stosować:

  • Płytę foto luminescencyjną (np.: ściany o powierzchni chropowatej), do mocowania znaków na płycie stosuje się taśmę dwustronną.

 

! Znaki w formacie 400x200 PCV/S i TD oraz 300x150 PCV/S - tylko na zamówienie !

0 Przedmioty
chat Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.