SZYBKI KONTAKT: 609 393 147

Kategorie

ProducenciNewsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Szukaj

Koszyk  

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie

Sorbent torfowy SPILL-SORB Powiększ do pełnego rozmiaru

Sorbent torfowy SPILL-SORB

4 dostępnych

16,00 zł

Sorbent naturalny Spill-Sorb jest nietoksycznym całkowicie naturalnym, 100% organicznym, testowanym w laboratorium, przetestowanym w próbach polowych, przemysłowym absorbentem hydrofobowym, który jest ekonomiczny, wydajny, miękki (nie-abrasywny), nietoksyczny, nieługujący (niezasadowy) i w tym naturalnym stanie w pełni biodegradowalnym. Właściwe działanie kapilarne aktywowanego torfu zapewnia skuteczne pochłanianie oleju, rozpuszczalników metali ciężkich, pestycydów, herbicydów i innych odczynników organicznych.

ZALETY:

  • Sorbent nietoksyczny, ekonomiczny i bardzo wydajny
  • Pochłania m.in.: oleje, chemikalia, węglowodory, ropę naftową, barwniki, farby, metale ciężkie, tłuszcze zwierzęce, krew - nie ma konieczności posiadania różnych sorbentów do różnych substancji
  • Pochłania opary (ok.90%), zmniejszając ryzyko wybuchu.
  • Minimalny zakres absorpcji: 6-8x ciężar sorbentu
  • Nie pochłania wody
  • Po użyciu może zostać spalony
  • Ulega biodegradacji

UWAGA:

Biorąc pod uwagę zakres sorpcji, SPILL-SORB jest najtańszy ze stosowanych sorbentów w Polsce.

Spill-Sorb wchłania i absorbuje opary węglowodorów na powierzchni oraz węglowodory z wody, zarówno na sucho jak i w stanie zawilgoconym, nie wymagając wyspecjalizowanej obsługi ani specjalistycznej aparatury przy stosowaniu oraz zbieraniu wyczerpanego materiału.

Spill-Sorb niewiele waży i stwarza użytkownikom możliwość przenoszenia większej ilości, oczyszczenia większej ilości i oszczędzenia na kosztach transportu i stosowaniu.

Spill-Sorb nie wchodzi w reakcję z eliminowanymi zanieczyszczeniami, nie uwalnia zanieczyszczeń, co powoduje, że jest czysty i łatwy w użyciu.

Użyty Spill-Sorb może być spalany lub rozprowadzony na składowisku lub na ziemiach uprawnych bez szkodliwych skutków dla środowiska. Jako źródło energii ma wartość opałową 18 608,09 kJ/kg (8,000 B.T.U.s per pound), (z odliczeniem wartości opałowej zaabsorbowanych węglowodorów), pozostawiając po spaleniu 2% oryginalnej objętości.

Spill-Sorb jest dostępny sprasowany i luźny w workach, pakietach, rękawach, poduszkach wkładkach wchłaniających w różnych kombinacjach pochłaniaczy, również w przygotowanych na zamówienie pakietach filtracyjnych i pakietach przeznaczonych do bioremediacji.

Spill-Sorb używany jest w oczyszczaniu wylewisk i remediacji przez straż pożarną, przemysł, lotniska, koleje i firmy transportowe, stacje serwisowe, rafinerie, stacje benzynowe, przedsiębiorstwa do poszukiwań nafty i gazu, stacje wiertnicze, na statkach i w portach, itp.

Szczególnie przydatny przy rozlewiskach oleju na wodzie. Jedyny sorbent, który absorbuje oleje z powierzchni wody.

Spill-Sorb stosowany jest w filtracji ścieków przemysłowych, ścieków surowych, usuwania metali ciężkich, glonów, w inżynierii sanitarnej oraz obróbce ścieków kopalnianych. Do zastosowań przemysłowych i w małej lokalnej skali stosuje się Spill-Sorb, ponieważ absorbuje PCB, farby olejne, atramenty i farby, tłuszcze zwierzęce, oleje roślinne, krew.

Sklep PPOŻ hydranty wenętrzne Sprzęt PPOŻ - Hydranty wewnętrzne - Sklep GAS-POŻ-BIS
Płatności obsługuje PayU: PayU